Parallels PLESK Control Panel

Parallels PLESK je špičkové a v současné době nejlepší webové rozhraní pro správu hostingu. Jedná se o komerční systém od nadnárodní korporace Parallels, na jehož vývoji pracuje několik tisíc programátorů. HostingPark je gold partnerem společnosti Parallels již od roku 2007. Klienti HostingPark tak mají k dispozici naprosto unikátní a kvalitní nástroj pro správu. Jednoduchým způsobem je možné vytvářet adresy elektronické pošty, vytvářet a spravovat databáze, vytvářet a spravovat soubory, spravovat poddomény a další.

Screenshoty administračního rozhraní PLESK

Dashboard PLESKu přehledně seskupuje různé kategorie činností, které panel podporuje a Vy tak snadno můžete přejít do libovolné sekce, kterou chcete spravovat.

Na přehledu domén lze vidět veškerá doménová jména, které PLESk eviduje a zprostředkovává jejich snadnou a efektivní úpravu - můžete zde přidat nové, shlédnout statistiky stávajících, nebo je libovolně smazat.

Mezi další přednosti PLESKu patří mimo jiné také velmi jednoduchá správa emailových adres a účtů pro jednotlivá doménová jména.

Další zajímavostí, která velmi usnadní práci, je správa aplikací, která Vám snadno umožní nainstalovat například fórum, nebo blog. Aplikace jsou též propojené s doménami, tudíž je velmi snadné aplikaci spustit na specifické adrese.